Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Як Вам новий сайт?

План. Дій

Date: 2 лютого о 11:04, Refreshed 11 лютого о 20:26

Навесні 2023  року  ОЗ:" Рудківська СЗШ І-ІІІ ступенів імені Володимира Жеребного"   став переможцем відбору для участі в освітній програмі відбудови"План.ДІй".

Шкільна команда учнів Дарії Димій (8-В клас), Мар’яна Шийки (9-Б клас), Юрія Благодира (9-В клас), Оксани Благодир, Христини Гринчишин, Катерини Лабойко, Надії Петляківської, Вікторії Шийки (11 клас) та педагогів Кондрашової Н.І., Турчин Л.П., Яким І.С. продовжують реалізовувати Всеукраїнську програму з відбудови План. Дій. Діти познайомилися з концепціями розвитку міст, урбаністичними практиками та харчовими системами. На онлайн-заняттях говорили про: Світовий індекс продовольчої безпеки;  глобальний підхід до харчових ланцюгів та як на них впливає війна в Україні; кліматичні зміни та роль садів-городів. Протягом навчання дітей консультують Микола Рябика, еколог та виконавчий директор ГО Plato, та Анжеліка Зозуля, менеджерка природоорієнтованих проєктів ГО Plato. Вони ж — ініціатори створення у Львові простору міського садівництва та городництва «Розсадник». Із цього проєкту діти почали знайомитися із завданнями міських садів-городів, дізналися, чим вони відрізняються від звичних грядок. Теорію про сади-городи продовжили розбирати на прикладі ще двох ініціатив:
• «Сади перемоги» — їхніми прототипами стали овочеві, фруктові й трав’яні сади, висаджені під час Першої та Другої світових воєн у приватних резиденціях і громадських парках США, Великої Британії, Канади, Австралії та Німеччини.
• «Полтавський міський сад-город» — його створили місцеві активісти на території біля парку Перемоги. Зібрану городину волонтери відвозять на харчоблоки, де тричі на день готують страви для внутрішньо переміщених осіб.
Наступним кроком стала генерація ідеї та розробка фінального плану території, який доопрацювали разом з експертами і дизайнером «План.Дій». Щоб допомогти створити прототипи перших грядок до школи приїхала команда мейкерів Tolocar. Протягом трьох днів разом із дітьми вони працювали з деревом та металом: пиляли, обробляли бруси, свердлили, з’єднували та покривали готові грядки засобами для захисту матеріалу. Зібрані конструкції для наочності розставляли по території. А ще заповнили землею та посадили саджанці перших прянощів і декоративних рослин. На платформі «‎Спільнокошт» діти зібрали понад 100 % від загальної суми, необхідної для завершення облаштування ділянки. Учнівську ідею у дописах в соціальних мережах активно підтримали український шеф-кухар, громадський активіст та телеведучий Євген Клопотенко, українська письменниця про історію їжі Маріанна Душар (Пані Стефа), ГО «Тарілка», ГО «Плато», спільнота Дівчата STEM, фуд блогери Всеволод Поліщук, Марія Федоренко, Вікторія Пасько, соціальна блогерка Miriam Shypa, активні громадські діячки Ірина Тимкович, Вікторія Тріфан, Христина Грисьо.
14-15 грудня у шкільній майстерні відбувся дводенний воркшоп із виготовлення високих грядок, лавок для навчальних зон та 2 компостерів.

Comments:
Only authorized users can leave comments.