Бібліотека навчального закладу складається з читального залу та книгозбірні. Основний бібліотечний фонд становить 9847 примірників та 11491 підручників. Основою фонду є художня література, яка відповідає навчальній програмі з української та зарубіжної літератури. Наявні методичні посібники та журнали. Доступні також книги різного галузевого спрямування: спорт, математика, англійська мова, фізика, музика, біологія, історія, хімія, інформатика, мистецтво та інші.
Для забезпечення технічного супроводу бібліотечних уроків та заходів наявний ноутбук, проєктор та екран, мережа Wi-Fi, доступна для користувачів у межах читального залу.
Відповідно до концепції НУШ, бібліотека ліцею поряд із традиційною книговидачею реалізує свою діяльність в якості платформи для організації та проведення тематичних заходів, індивідуальної навчальної діяльності та дозвілля здобувачів освіти.
РЕЖИМ РОБОТИ БІБЛІОТЕКИ:
Понеділок-П’ятниця
з 8:00 до 17:00
ОСНОВНІ НАПРЯМКИ РОБОТИ БІБЛІОТЕКИ:
– сприяти реалізації державної політики в галузі освіти, бібліотечно інформаційному забезпеченню навчально-виховного процесу;
– виховувати у школярів культуру, національну свідомість, шановне становлення до книги – як головного джерела знань;
– сприяти різними формами і методами бібліотечної роботи, самоосвіти учнів і педагогів, забезпеченню інформаційних потреб книгокористувачів;
– підносити на якісний новий рівень бібліотечну справу.
ДО ВАШИХ ПОСЛУГ:
– будь які книги: навчальні, довідкові, класичні програмні твори, пізнавальні книжки, фантастика, пригоди, казки, журнали та газети;
– система каталогів і картотек.
ВИ МАЄТЕ ПРАВО:
– отримувати в тимчасове користування видання із фонду бібліотеки терміном на 15 діб;
– користуватися читальним залом бібліотеки;
– взяти участь у всіх заходах, що проводить бібліотека;
– стати членом Бібліотечної Ради;
– одержувати консультацію у бібліотекаря з питань пошуку інформації, копіювати інформацію з Інтернету на власні диски та флеш – носії.
ВИ ЗОБОВ’ЯЗАНІ:
– обережно ставитись до видань, отриманих у бібліотеці;
– дотримуватись правил користування бібліотекою;
– вчасно повертати книжки.
ЗАКОНОДАВЧО-НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ БІБЛІОТЕКИ
– Закон України “Про бібліотеку і бібліотечну справу”
– Закон України “Про освіту”
– Положення про шкільну бібліотеку
– Інструкція про порядок доставки, комплектування та облік навчальної літератури (https://liceum15.dp.ua/%d0%b1%d1%96%d0%b1%d0%bb%d1%96%d0%be%d1%82%d0%b5%d0%ba%d0%b0/).
Чому важливо чичати
Нині саме час дочитати книжку, яка так довго лежала в шухляді, подивитися цікавий фільм, на який не вистачало часу, або ж відточити кулінарні навички.
Насправді в наш час люди читають дуже багато – незліченні повідомлення, стрічка новин нон-стоп, улюблені блоги в Інтернеті... Але книги ніщо не замінить. Про користь читання книжок говорити у 21 столітті зайве, але ми згадаємо американську експертку Жордін Кормьєр, яка виділяє чотири безсумнівні переваги читання книг:
-
Читання книг стимулює розумову діяльність людини, покращує пам'ять і підвищує творчий потенціал. Книжка може надихнути на створення проєктів, ідей або отримання будь-якого іншого цінного досвіду.
-
Читання допомагає розширити словниковий запас і підвищити інтелектуальний рівень. Відчуваючи себе компетентним у різних питаннях, людина стає більш впевненою у своїх силах і підготовленою до будь-яких життєвих викликів.
-
Читання книг розвиває соціальні навички і здатність до співпереживання. Занурюючись в незнайомі ситуації і знайомлячись з різними персонажами на сторінках книг, людина розширює рамки власних поглядів і починає краще розуміти інших людей.
-
Читання – це своєрідна форма релаксації, яка допомагає боротися зі стресом і поганим настроєм. Книга здатна одночасно і активізувати мислення, і розслабити, відволікти від проблем. Також читання – це прекрасний спосіб психологічного омолодження.