Володимир Топій - вічна пам'ять і шана Герою!
10 років тому, штурмуючи Майдан, силовики, серед яких в основному були співробітники спецпідрозділу СБУ «Альфа», підпалили Будинок Профспілок, де проживали учасники Революції Гідності, знаходився склад речей, які приносили на Майдан небайдужі кияни, а також мобільний госпіталь, де перебували поранені.
Пожежа почалася зверху і швидко охопила більшу частину будівлі. Будинок майже повністю згорів, обвалилися конструкції між четвертим і п’ятим поверхами. Як тільки спалахнула пожежа, майданівці розпочали негайну евакуацію.
На жаль, двоє майданівців не змогли вибратись і загинули у вогні.
Це були хмельничанин Олександр Клітинський та Володимир Топій з Львівщини.
59-річний Володимир Топій був комірником у Будинку Профспілок: приймав, видавав та охороняв пожертви, які на потреби Майдану передавали небайдужі українці з усіх куточків держави. Допомагав пораненим, рубав дрова, ходив на чергування. Був членом 12-ї Самбірської сотні Самооборони Майдану.
На Майдан Володимир поїхав наприкінці грудня 2013 року і залишався там до самої смерті в ніч на 19 лютого. Коли дружина просила його приїхати додому хоча б на Різдво, відмовлявся і говорив: «Ти не розумієш, тут так добре… Тут такий дух, дух боротьби. Тут усі люди об’єднані спільними прагненням правди, свободи і незалежності. Якщо ми розійдемося — всі пропадемо. А ми повинні вистояти. Я буду тут до останнього».
У ніч з 18 на 19 лютого Володимир допомагав евакуйовувати поранених із палаючого Будинку профспілок, рятувати цінні речі. Впродовж ночі він неодноразово розмовляв по телефону з дружиною, заспокоював її, казав, що вони разом з хлопцями обливають водою двері і паркет. Остання телефонна розмова з дружиною була о 5 годині ранку. Потім зв’язок з Володимиром раптово обірвався, і на дзвінки він більше не відповідав…
19 лютого у згорілій будівлі були знайдені два тіла...
Лише за допомогою ДНК-експертизи, яку проводили двічі, вдалося ідентифікувати, що одне з них належить Володимиру Топію...
Вічна пам'ять і шана Герою!
Детальніше про Володимира Топія читайте у нашій статті:
https://dignitymuseumlviv.medium.com/герой-небесної-сотні-володимир-топій-8da8e95b4722